5 years ago

Six Nights at Loki
Шесть Ночей у Локи


Hello everyone, do you remember how I made the game 6 nights in Loki? No? You can watch it later, but the story for the first part is already completely ready, but the creation of models... I need to learn how to make them (it will take about 1 year), but I hope that we will start making the game soon

messages from the SNaL team

Всем привет, вы помните как я сделал игру 6 ночей у Локи? Нет? Можете посмотреть позже, но история для первой части уже полностью готова, но создание моделей... Мне нужно научиться их делать (это займет около 1 года), но я надеюсь, что мы начнем скоро делать игру

сообщения от команды SNaL



0 comments

Loading...

Next up

хорошо, это займет больше времени, чем я думал

ok it will take longer than i thought

Whoever guesses what it is will get a cookie <: Кто угадает, что это, тот получит печеньку <:

20 фоловеров СПАСИБО

Did you know that today is #InternationalJazzDay? 🎷😎

No? 😯 Well, we couldn't pass up this date!

And what better to celebrate this day than #Pecaminosa #OST? 🎷

Let us know what you think about it and have a great weekend!

Chiaki Nanami!

Heya there! I really wanted to show you all a little gameplay preview of the first boss fight i'm currently working on i hope you like it ^^